Przejdź do treści
Strona główna » Fartuchy jednorazowe medyczne

Fartuchy jednorazowe medyczne

Fartuchy jednorazowe medyczne

Ocena użytkowników
4.8/5

Fartuchy jednorazowe medyczne są koniecznym wyposażeniem każdej placówki medycznej przeprowadzającej zabiegi chirurgiczne. Stosowanie ich zwiększa bezpieczeństwo na sali zabiegowej, ponieważ zapobiega przenoszeniu się niebezpiecznych substancji. Dzięki temu chroni pacjenta, ale też samego specjalistę. Korzystanie z jednorazowej odzieży ochronnej pozwala też zapobiec ewentualnemu „wyniesieniu” różnego rodzaju bakterii itd. na oddział pełen pacjentów.

Fartuch ochronny jednorazowy może być jałowy lub niejałowy. W pierwszym przypadku można liczyć z pełną sterylnością. Dostępne w tej kategorii produkty są wzmocnione, dzięki czemu zapewniają komfort nawet podczas trwających długo operacji. Model S-304 doskonale poradzi sobie w przypadku kontaktu ze sporymi ilościami płynów. S-303 natomiast to standardowa wersja, która co prawda nie zapewnia takiej ochrony przed cieczą, ale jest bardziej uniwersalna.

Jednym z celów stosowania takiej odzieży jest zabezpieczenie przed dostaniem się do organizmu pacjenta ciała obcego. Dostępne w tej kategorii fartuchy jednorazowe medyczne są wyposażone w niepyłowe mankiety. Występują w wielu rozmiarach, dlatego specjalista może wybrać model idealnie do siebie dostosowany, co znacznie wpłynie na komfort podczas przeprowadzania wielogodzinnych operacji.

Jednorazowa odzież medyczna jest bardziej bezpieczna od produktów wielorazowych ze względu na sterylność przechowywania i komfort stosowania oraz brak konieczności wyjaławiania i oczyszczania po każdym zabiegu.